Štěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš
Kolik a na co
I když si to nechcete připustit, peníze jsou důležité a záleží na nich. Nemusíte zrovna toužit po luxusu, i když, kdo by nechtěl nechat se alespoň občas trochu zkazit penězi. Rozhodně usnadní vysněnou cestu ke štěstí a spousta věcí je s nimi snadnější. K získání peněz vedou cesty různé, někdo začne sázet, někdo si najde další zaměstnání a někdo to zkusí cestou ne zrovna zákonem povoleným. Pokud dojde k nečekaným výdajům a s úsporami jste na nule, jsou tady možnost úvěrů a půjček na téměř cokoliv.
Bankovní i nebankovní ústavy se předhání se svými výhodnými nabídkami, úroky, vedením bez poplatku, dárky, použitím peněz na cokoliv, možností je mnoho. V první řadě je třeba si uvědomit, jakou částku potřebujete, jaké máte možnosti splácení a pak přijde na řadu vybrat ten správný bankovní či nebankovní úvěr.
Co je třeba a na co si dát pozor
Pro poskytnutí úvěru musíte být starší 18 let a doložit svůj příjem, kterým může být mzda či důchod a nesmíte mít záznam v registru dlužníků. Nabídky úvěrů je možné srovnat pomocí úvěrové kalkulačky. Kromě spotřebitelských nebo rychlý půjček jsou stále častěji nabízeny půjčky umožňující refinancování či konsolidaci úvěrů stávajících s možností získání peněz navíc a snížení stávajících splátek. I když se může zdát, že banky nabízejí jen to nejlepší a nejvýhodnější a finanční prostředky mají pro všechny, není to tak jednoduché.
Základem uspět s žádostí o půjčení peněz je záruka, tedy doložit uzavření pracovního poměru nejlépe na dobu neurčitou a také příjem dostačující ke splácení. K jednoznačnému zamítnutí dojde v případě, že má žadatel záznam v seznamu dlužníků. Pokud se v takovém seznamu ocitnete, máte možnost zkusit štěstí u některé z nebankovních institucí, shovívaví jsou i co se týká záruk. V tomto případě však počítejte s tím, že výše RPSN může být i přes 20%, což se při samotném splácení může stát velkým problémem.